Pojďme si promluvit!

Máte něco na srdci, něco se vám líbí, nebo naopak nelíbí? Máte nápad, co by bylo dobré udělat? Rádi byste nabídli svoje znalosti nebo dovednosti? Pojďme si o tom promluvit.

Několikrát jsem se v poslední době setkal se situací, kdy se doslechnu, že si o tom, co jsme udělali, nebo děláme na úřadě a v rámci obce, něco myslíte. Že se vám něco nelíbí, nebo naopak líbí. Že byste tohle udělali úplně jinak. A skoro jediný, kdo to neví, jsme my.

Místo v hospodě a kamarádům to jako první řekněte starostovi.

Můžeme si zatelefonovat, můžeme se potkat přímo na místě, můžeme zajít třeba do pivovaru a promluvit si.

Neříkám, že vám všechno splníme. Neříkám, že se to hned změní. Rozpočet obce je omezený, ale my nejsme všude, nevíme o všem a často řešení nemusí být o penězích, ale třeba jen o nápadu.

Říkám, že když o tom nevím, nemohu s tím nic dělat.

Z posledních zkušeností vím, že někdy vzniká třeba i pocit určité nespravedlnosti jenom proto, že my o tom prostě nevíme. Situaci, o které píši, bych uměl řešit, ale prostě jsem o ní nevěděl, protože dotyčný nepřišel a neřekl, nezeptal se. Tedy neřekl nám. Mnoha jiným si bohužel postěžoval, jak jsme hrozní. Ano, z jeho pohledu jsme, protože svět kolem nás je takový, jaký si myslíme, že je. A v tomto případě jsme s tím nemohli nic dělat.

Jindy je to zase o tom, že děláme něco, co vám přidá nesmyslné a u piva to vědí všichni. Nevíte ale, proč jsme zvolili zrovna tohle řešení, protože jste se nezeptali. Já nevím, že znáte jiné, protože jste mi to neřekli. Takže ani nemůžeme porovnat, které z nich je lepší, pochopit jak situaci vidí ten druhý a třeba něco změnit.

To, že o záležitostech obce a života v ní mluvíte, mě těší. Je to známka toho, že vás to zajímá a rádi byste přispěli k tomu, aby se nám tu žilo lépe. Když si o tom nepromluvíme spolu, můžeme jen těžko vašich nápadů a pohledů využít.

Proto si pojďme promluvit.

Napište mi na starosta@obec-perstejn.cz nebo zavolejte / pošlete sms na 776 220 744.

Datum vložení: 10. 8. 2017 14:24
Datum poslední aktualizace: 11. 8. 2017 23:06

Svátek má Jiří

• Světový den laboratorních zvířat