Ulice Údolní - oprava asfaltového krytu části komunikace

klikněte na detail

Vážení občané, informujeme Vás, že od 17.4.2023, cca 8h bude zahájena oprava asfaltového krytu části komunikace ulice Údolní.

Investorem je obec Perštejn. Zhotovitelem opravy je společnost Silnice Topolany a.s.. Technickým dozorem obce je Ing. Marian Trubiroha.

Přikládáme Vám označený úsek opravy části komunikace Údolní, včetně DIO schválené MěÚ Kadaň.

Komunikace bude během realizace částečně omezena na průjezdu. Realizace nevyžaduje úplnou uzavírku ani objízdnou trasu. Prosíme tedy o trpělivost v konkrétních dnech, kdy bude největší pohyb stavebních strojů, jako například 17.4.2023 při samotném frézování.

Vzhledem k dále uvedeným skutečnostem, kdy je reklamace vad předmětem soudního sporu, je nutné opravu provést po fázích.

1️⃣Fáze č. 1 - odfrézování stávajícího poškozeného a místy tloušťkou nevyhovujícího asfaltového krytu. Tato fáze proběhne právě ve dni 17.4.2023.
2️⃣Fáze č. 2 - po odkrytí podkladních vrstev dojde odborníky ke zhodnocení stavu a navržení dalšího postupu opravy tak, aby po zhotovení nového asfaltového krytu byla již komunikace ve stavu, v kterém měla od počátku být.
3️⃣Fáze č. 3 - provedení nutných oprav podkladních vrstev na základě zjištění a doporučení z fáze č.2.
4️⃣Fáze č. 4 - realizace nového asfaltového krytu

Je tedy patrné, že mezi odfrézováním poškozeného asfaltového krytu a cílem, tedy pokládkou nové asfaltové vrstvy, dojde jistě k nyní neodhadnutelné časové prodlevě, za což se občanům předem omlouváme. Ale některé věci prostě neovlivníme.

Věříme, že chápete naši snahu o napravení vleklého nepříznivého stavu části této komunikace. Časovou prodlevu budeme minimalizovat co nejvíce to půjde.

Reklamaci vad obec Perštejn od srpna 2021 řádně dle smlouvy uplatňovala na zhotovitelské firmě Druhá severočeská stavební společnost s.r.o., pana Jaroslava Oršuliaka st.. Tato společnost opakovaně reklamace neuznala. Protože již obec vyčerpala všechny možnosti uplatnění reklamace dle smlouvy, tak opravu provede a uhradí přímo obec Perštejn a náklady bude soudně na zhotovitelské společnosti vymáhat žalobou, která je již u soudu podána. Nevyhovující stav a nutnost opravy je podložen technickým posouzením autorizované osoby i provedenými odvrty.

Za Obec Perštejn
Ing. Jiří Rejmann - starosta obce
Ing. Martin Srbecký - místostarosta obce

Datum vložení: 12. 4. 2023 15:15